LKS Olimpia Boruszowice - strona nieoficjalna

Kanał TV

Rozpoczęcie rundy wiosennej

• autor: olimpia_futbol, 2014-03-22 10:31

Ligę czas zacząć… tak w krótkich słowach można streścić to co wydarzy się dzisiaj w Brzezinach o godz. 14.30. Po prawie trzech miesiącach przygotowań, treningów i gier kontrolnych nasza drużyna uda się do Brzezin Śląskich aby rozegrać tam swój pierwszy mecz rundy wiosennej. Okres zimowy jak to zapowiadaliśmy drużyna przepracowała bardzo solidnie. Dzięki sprzyjającej pogodzie wszystkie treningi odbywały się na sztucznych boiskach w Tarnowskich Górach. Zwieńczeniem tego okresu była wizyta w tarnogórskim Aqua Parku. W okresie przygotowawczym nasi zawodnicy rozegrali wszystkie zaplanowane wcześniej mecze kontrolne.

Niestety, tak jak z obecności treningowych można być zadowolonym – od 16 do 22 zawodników, to z frekwencji na sparingach niestety nie. Trener prawie nigdy nie mógł skorzystać z całej szerokiej kadry naszego zespołu, więc wyniki w niektórych meczach były takie a nie inne. Jeśli chodzi o zmiany kadrowe w naszej drużynie to takowe nastąpiły. Niestety z powodów osobistych i zawodowych swoją karierę postanowili zawiesić Marcin Swat, Błażej Sobel oraz Łukasz Toś. Do treningów w niedługim czasie powinni wrócić Łukasz Ziob, Paweł Czierpka oraz Bartek Bolik. Natomiast niestety jeszcze przez jakiś czas nie zobaczymy Krzysia Sobla, który spokojnie lecz bardzo wytrwale przechodzi proces rehabilitacyjny po ciężkiej kontuzji. Do zespołu udało nam się sprowadzić utalentowaną młodzież. Z drużyny juniorów Polonii Bytom zasilił nasze szeregi Mateusz Nawrat (napastnik), Mateusz Stolka (pomocnik), z drużyny juniorów Ruchu Radzionków Paweł Hajda (obrońca), z drużyny Szombierek Bytom Jan Motyka (obrońca) i dobrze znany Mateusz Szewczyk (bramkarz) oraz jako wolny zawodnik Mateusz Różkowski (bramkarz). Zarząd Olimpii powierzył również Darkowi Mazurowi funkcję trenera bramkarzy. Popularny Mazak oprócz tego, że będzie czynnym zawodnikiem, opiekował się i szkolił będzie młodych bramkarzy. Oprócz tego miło nam poinformować, że dzięki staraniom naszego Zarządu otrzymaliśmy dotację na nasz klub z Urzędu Gminy Tworóg oraz Starostwa Powiatowego, o czym można poczytać na stronach internetowych wymienionych jednostek.

O wszystkich nowych sprawach będziemy informować na bieżąco naszych kibiców i sympatyków.

Zapraszamy bardzo serdecznie na dzisiaj do Brzezin na godz. 14.30. Przed naszą Olimpią piekielnie trudne zadanie, gramy przecież z liderem rozgrywek, drużyną zgłaszającą największe aspiracje do ligi okręgowej. Nasi zawodnicy aby osiągnąć korzystny wynik muszą dziś zagrać z ambicją i sportową złością. Zapraszam na mecz.

Autor: Treść:pozostało znaków:

pon.

W najbliższym czasie zespół nie rozgrywa żadnego spotkania.

LKS Olimpia BoruszowiceUnia Świerklaniec
LKS Olimpia Boruszowice 1:2 Unia Świerklaniec